whatsapp

Xbox One Kol Tamiri

Xbox Kol Tamiri

Orijinal Xbox ile birlikte hayatımıza giren ve Xbox One X‘e kadar çok fazla değişim göstermeden gelen Xbox kolu dayanıklılığı ve farklı yapısıyla ön plana çıkıyor. Farklı tasarıma sahip kol, diğer konsol kontrolcülerine göre çok daha sağlam bir tutuş hissi sunuyor. Her ne kadar kalın tasarımı ile son derece dayanıklı olsa da bu kolda da bazı problemler ortaya çıkabiliyor. Yaşanan problemlerin giderilmesi için Xbox kol tamiri yeterli oluyor. Bu sayede kullanıcılar yeni bir kontrolcü almak zorunda kalmıyor.

                                        TIKLA TEST ET

Yaşanan Problemler

Diğer tüm kollarda olduğu gibi Xbox kollarında da genel olarak düşme ve darbe kaynaklı fiziksel ve donanımsal problemler ortaya çıkıyor. Diğer taraftan uzun süreler boyunca kullanılan kolların giderek yıpranması ve fiziksel kondisyonunu kaybetmesi de tuş takımında da arızalar yaşanmasına neden oluyor. Xbox kol tamiri için kullanıcılar en çok bu gibi durumlardan şikayet ediyor. Kol yeniden tamir edildikten sonra tıpkı ilk günkü gibi çalışmaya devam ediyor. Kolda çeşitli düğme problemlerinin yanı sıra titreme, bağlantı problemleri ve şarj problemleri gibi problemler de zaman zaman ortaya çıkabiliyor. 

Problemlerin Giderilmesi

Xbox kolunda ortaya çıkan herhangi bir problemin giderilebilmesi için öncelikli olarak bu probleme neden olan parçanın belirlenmesi gerekiyor. Genel olarak arıza çıkaran parçanın değiştirilmesi ya da yenilenmesi arızanın ortadan kalkmasını sağlıyor. Xbox kol tamiri genel olarak kısa süren bir işlem olsa da tamir süreci arızanın türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Tamir süresi ile ilgili tam bir bilgi verilebilmesi için ilk olarak arızanın belirlenmesi gerekiyor. Her ne kadar donanımsal olarak problemlere sık rastlanılsa da bazı durumlarda kontrolcüden ya da konsoldan kaynaklı yazılımsal problemler de yaşanabiliyor. Bu problemler, yazılımın yeniden yüklenmesi ya da eski haline döndürülmesi ile kolay bir şekilde ortadan kaldırılabiliyor. Bu sayede oyuncular yeni bir kontrolcüye para harcamak zorunda kalmıyor.

BÜTÜN OYUN KONSOLLARI VE KOLLARININ TAMİRİ İÇİN DOĞRU ADRES

GAMEBOX BİLİŞİM 

XBOX MERSİN


Canlı Destek

Playstation Mersin Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?